Sipariş İptali ve İade Şartları

  • Yeni Sipariş İptali,

Kullanıcı, vermiş olduğu Siparişi, Siparişin kargoya verilmesi zamanına kadar iptal etme hakkına sahiptir. Öğlen saat 12.00 ’ye kadar verilen siparişler SANES tarafından aynı gün içerisinde akşamüstü saat 17.00 itibariyle kargo verilecek olup, öğlen 12.00’ye kadar verilen Siparişlerin iptali aynı gün içerisinde saat 17.00’den önce yapılmak şartıyla mümkündür. Öğlen saat 12.00’den sonra yapılan siparişler ise ertesi gün saat 17.00’de Kargoya verilecektir. Öğlen saat 12.00’den sonra yapılan siparişlerin ertesi gün saat 17.00’ye kadar iptali mümkündür. Siparişler, Kullanıcı tarafından işbu maddede belirtilen süre zarfında gönderilmek şartıyla Sanes’e Sitenin Ana Sayfa Kısmında yer alan İptal Formununun (açıklama kısmında İptal sebebinin- yanlış sipariş, Ürün yada ödeme tipi değişikliği vb belirtilmesi zorunludur) doldurulması suretiyle iptal e-mailinin gönderilmesi ve gönderilen iptal e-mailinin Sanes tarafından  onaylanması ve sözkonusu iptalin kabul edildiğine dair onay e-mailinin Kullanıcıya gönderilmesiyle iptal edilmiş sayılacaktır.


  • Ürün İade Şartları,
    • Ürün Teslim Sonrası İade

Kullanıcı, Siteden sipariş edip kendisine kargo aracılığıyla teslim edilen ürünleri, ürünün ambalajı açılmamış ve hasar görmemiş olması şartıyla, ürününün kendisine tesliminden itibaren 7(yedi) iş günü içerisinde ürünü geri iade etme hakkına sahiptir. Ürünün iade alınabilmesi için ürünün teslim edildiği tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde iade etme talebi ve iade etme sebebine ilişkin e-mailinin Sanes’e gönderilmesi ve gönderilen iptal e-mailinin Sanes tarafından onaylanmasına müteakip ürününün kargo masrafı Kullanıcıya ait olmak üzere ürününün kendisine tesliminden itibaren 7(yedi) iş günü içerisinde kargoya verilmesi gerekir. Sanfarmaline’ a iade şartları doğrultusunda gönderilen ürün yada ürünler kesinlikle deforme olmamalı, açılmamalı, ürün yada ürünlere ait aksesuarlar, kutu ve ambalajlar zarar görmemiş bir şekilde orijinal hali ile iade formu doldurularak faturası ile birlikte anlaşmalı kargo ile Sanes’e gönderilmelidir.

  • Ürün Teslim Sırasında İade

Kullanıcı, ürününün yetkili kargo şirketi tarafından teslimi sırasında ürünü kontrol etmek zorundadır. Kontrol esnasında üründe her hangi bir hasar tespit edilmesi durumunda, kullanıcı görevliye tutanak tutturup ürün iade hakkına sahiptir. Satın alınan ürünün hatalı olması ya da sevkiyat sırasında herhangi bir hasar olmuş olduğu tespit edilmiş ise kargo ücreti Sanfarmaline tarafından karşılanılarak ürün değişimi en kısa içinde yapılacaktır.
       

  •   Ödeme İadesi

        Banka Havalesiyle nakit  ödeme  yapılmak suretiyle siparişi verilen satın alınan ürünlerin İptal/İadesinin onaylandıktan sonra 7 (yedi) iş günü içerisinde Kullanıcının belirttiği hesap numarasına ödeme iadesi yapılacaktır. Ödeme iadesi, iptal/iadenin tamamen yada kısmen yapılmasına göre kullanıcının hesabına yapılacaktır.
      Kredi kartı ile verilen  siparişlerde de aynı uygulama yapılacaktır.