Biosoapy FGI Mikrokapsüllü Sprey 30 ml 10 Ad. (Mantar Tedavisine Destek)

Mantar Biosoapy Fgi Sprey  

Öncelikle, FGI SPREY’in içerisinde  bulunan  biyoaktiflerin (sıvı formda)  etkinliği mikroenkapsüle edilerek  artırılmıştır. Böylece FGI SPREY cilt üzerindeki patojen hale gelmiş mikroorganizmaların (maya,mantar)  üremesini engeller. Sonuç olarak, cilt florasını sürekli destekler.

FGI  Mikroenkapsüle Sprey; uygulandıktan sonra patlayan mikro kapsül açığa çıkan biyoaktiflerin sürekli salımıyla, gün boyu zararlı mikroorganizmalar üzerinde antifungal etki gösterir.

DOĞAL AKTIF BILESENLER

Mikroenkapsüle Kekik yağı, içerisindeki aktif bileşenler sayesinde antiseptik  ve tonik etkilidir. Cilt gözeneklerini açar, derinlemesine temizler. Terleme sonucu oluşan kaşıntı, kızarıklık ve maya mantar oluşumunu engeller.

Propilen glikol, gıdalarda da kullanılan sentetik, organik mikrop öldürücüdür.

Gliserin, Su tutma kapasitesinin yüksek olması sebebiyle cildin nemini artırır, nemli kalmasını sağlar. Böylece kuruluğu gidermesine destek olur ve cildin yüzeyini tazeler. Aynı zamanda bir yumuşatıcıdır, yani cildi yumuşatır. Gliserin ayrıca antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu özelliği sayesinde cildi zararlı mikroorganizmalardan korur.

ÜRÜN BILESENLERI

Agua, Propylen glycol, Glycerin, Acacia senegal gum, Maltodextrin, Origanum vulgare oil, Tymus Vulgare oil, Parfum

KULLANIM SEKLI

Uygulanılacak bölgeyi Biosoapy® Wellness FGI Sabunu ile yıkayıp kuruladıktan sonra, FGI ® Mikroenkapsülle Spreyi 1-2 fıs uygulayınız. Elinizle  ovuşturarak  tam yayılımını sağlayınız.

FGI SPREY  sentetik renklendirici içermez.

Mikroenkapsülasyon aktif bir maddenin çevresinin bir veya daha fazla kaplama maddesi ile sarılıp kaplanmasını sağlayan bir teknolojidir. Mikroenkapsülasyon teknolojisi günümüzde farmakoloji, kimya, kozmetik, gıda ve boya gibi farklı birçok sektörde kullanılmaktadır.

Mikroenkapsüle biyoaktif : Aktif maddenin ısı, ışık, nem, oksidasyon ve formüldeki diğer bileşenlerden korunarak mikro boyutta kapsüllerdir.

Biyoaktif etken maddeyi kaplamanın altı faydası

*Isı, ışık, nem, oksijen gibi koşullardan korur ve raf ömrünü uzatır.

*Kaplanan maddenin etki edeceği bölgede hedeflendirmeye yardımcı olmak için kontrollü veya sürekli salım sağlar.

*Etken maddenin hedeflendirilmesi, istenilen bölgede etkinliğini sağlar.

*Kapsüle edilmiş etken maddenin aktivitesini göstermesi için salınımı sağlar.

*Sıvı etken maddenin akışkan özelliklerini geliştirerek katı partiküle dönüştürür, böylelikle kullanım, taşıma ve depolanmasında kolaylık sağlar.

*Hoş olmayan tadı maskelemek, uçululuğu engellemek, görsel görünümünü ve dokusunu iyileştirmek için geliştirilmiş organoleptik özellikler sunar.